< wstecz

ZAPOWIEDZ WYSTAWY PRAC JÓZEFINY LITWIN -
ABSOLWENTKI KIERUNKU ARCHITEKTURA I URBANISTYKA
studiów I stopnia na WBAiIŚ UZ

Kierownik Katedry Architektury i Urbanistyki WBAiIŚ UZ-prof.dr hab. inż. Jakub Marcinowski zaprasza na indywidualną wystawę prac  autorstwa Józefiny Litwin w Galerii Architektury i Sztuki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Ekspozycja przewidziana jest na przełom grudnia /stycznia 2019.
Szczegóły wkrótce na naszej stronie internetowej.

 

 

Plakat zapowiadający wystawę /  Żródło: materiały otrzymane od Autorki / plakat w wersji PDF >>>

 

AUTORKA PRAC:
Józefina Litwin

OPIS AUTORSKI WYSTAWY:
Odkąd pamiętam obcowanie ze sztuką sprawiało mi ogromną przyjemność.
Z czasem stało się moją pasją, a nawet pewnego rodzaju terapią, dzięki której mogę poznawać siebie i daje się nieco bliżej poznać innym. Moja twórczość, rozwijana początkowo przede wszystkim z zamiłowania, w chwili obecnej cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.
Na początku mojej przygody z malarstwem wielką inspiracją była dla mnie natura, jako całość. Obecnie skupiam się bardziej na poszczególnych elementach otaczającego mnie świata. Potrzeba obserwacji sprawia, że wciąż staram się dosięgać wzrokiem, badać i utrwalać w pamięci każdy wycinek rzeczywistości, w jakiej znajduję się w danej chwili. To z kolei wzbudza we mnie konieczność interpretacji, poprzez przelanie na płótno tych wrażeń, które najintensywniej poruszą moją wrażliwość. Moim celem jest dotarcie do całkowicie odmiennych percepcji, a tym samym wywołanie skrajnie różnych emocji poprzez symboliczny, nieoczywisty i niejednoznaczny przekaz graficzny jakim - mam nadzieję - są w odbiorze moje obrazy.
 

INFORMACJE O AUTORCE
Józefina Litwin - urodzona 29 listopada 1990 r. Absolwentka Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska na Uniwersytecie Zielonogórskim. Z wieloma dziedzinami sztuki związana już od najmłodszych lat. Pasją do podziwiania i utrwalania piękna zaraził ją Tata. Obecnie zajmuje się malarstwem również zawodowo. Jej obrazy zdobią ściany nie tylko w kraju, ale również za granicą (m.in. Wielka Brytania, Norwegia, Słowacja, Stany Zjednoczone, Meksyk). Od 2015 roku członek Mondial Art Academia - akademii sztuki z siedzibą we Francji, zrzeszającej artystów na całym świecie.
Jej prace wyróżniają się na tle innych przede wszystkim z uwagi na podejmowaną tematykę.

jozefinalitwin.pl

http://www.mondialartacademia.com


WYSTAWY:
Józefina Litwin własnym sumptem zorganizowałam dwa własne wernisaże.
Pierwszy, pt. "Mój cień jest kobietą", na przełomie marca i kwietnia 2015 roku,
w Poznaniu; natomiast drugi, zatytułowany "Poskromić czas", poświęcony twórczości muzyków, których ceni w Zielonogórskiej Palmiarni na przełomie kwietnia i maja 2016 roku. Oba te wydarzenia obiły się niemałym echem, przez co jej twórczość z anonimowej stała się i nadal jest coraz bardziej rozpoznawalna.

http://zielonagora.naszemiasto.pl
http://zielonagora.naszemiasto.pl/artykul/

 12/2018