< wstecz

Profesor dr hab. inż. Piotr Alawdin nie żyje

Z nieukrywanym żalem dzielę się z Państwem smutną wiadomością: po długiej i ciężkiej chorobie, 21.06.2020 r. zmarł Profesor Piotr Władymirowicz Alawdin.
Od pierwszych dni funkcjonowania kierunku architektura na Uniwersytecie Zielonogórskim Profesor Piotr Alawdin prowadził zajęcia z mechaniki na pierwszym roku studiów. W latach 2008 do 2018, 11 kolejnych roczników studentów zgłębiały pod okiem Profesora tajniki tej trudnej dla architektów dyscypliny. Wszyscy, którzy uczestniczyli w zajęciach z Profesorem podziwiali Jego ogromną wiedzę, którą mimo trudności językowych był w stanie przekazać. Ci, którzy mimo usilnych starań zderzali się z barierami pozornie nie do pokonania zawsze mogli liczyć na indywidualną pomoc Profesora i Jego nadzwyczajną życzliwość.
W prywatnych rozmowach studentów był „Aladynem”, który bez pomocy notatek potrafił wyczarować wykresy sił wewnętrznych w dowolnie obciążonej belce i wyznaczyć główne osie bezwładności nawet najbardziej złożonego przekroju.

 

Na zdjęciu od lewej: prof. Piotr Alawdin, prof. Anatolij Perelmuter, prof. Jakub Marcinowski (zdjęcie z 2017 roku)

Był uczonym wielkiego formatu, wspaniałym kolegą i po prostu dobrym, bardzo dobrym człowiekiem. Będzie Go nam bardzo brakowało…

Prof. dr hab. inż. Jakub Marcinowski
Dyrektor Instytutu Architektury i Urbanistyki

 

22.06.2020