AKTUALNOŚCI Instytutu AIU 2022/2023

< wstecz

Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii zaprasza studentów i pracowników Uniwersytetu Zielonogórskiego na bezpłatne szkolenie Teorii Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań – TRIZ.

 

Pragmatyczne innowacje na podstawie współczesnej TRIZ to skuteczne i wypróbowane w praktyce narzędzia do systemowego prowadzenia projektów innowacyjnych i sprawnego tworzenia nowych rozwiązań. Wprost - produkcji innowacji.

 

Podczas szkolenia będzie można poznać metodologię stosowaną z sukcesami w światowych koncernach: Samsung, LG, INTEL, Siemens, GE, P&G, Hyundai, KIA, FIAT Group, Schaeffler Group, Continental, Visteon, MANDO, ZF TRW i innych tak w Polsce jak i na całym świecie.

 

Szkolenie zaczyna się już w październiku br. z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Będzie prowadzone zdalnie! Liczba miejsc ograniczona.

 http://www.cptt.uz.zgora.pl

Współczesna Teoria Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań (TRIZ) to potężna metoda analityczna dostarczająca narzędzi do platformy Pragmatycznych Innowacji, pozwalających na stworzenie innowacyjnej strategii przedsiębiorstwa i połączenie jej z modelem biznesowym firmy. Jest to system tworzący nowe wartości poprzez innowacje, a także umożliwiający uzyskanie wysokiego zwrotu z inwestycji w innowacje. Pragmatyczne innowacje zmieniają dotychczasowy paradygmat innowacyjności: nie opierają się na szczęściu, inspiracji czy też geniuszu wynalazcy; efektywne ich tworzenie odbywa się poprzez postępowanie według usystematyzowanego i racjonalnego algorytmu. Jest to system tworzenia innowacji bazujący na zestawie narzędzi analitycznych i strategicznych, który przenosi wynalazczość na poziom planowania biznesowego, tak jak ma to miejsce w przypadku kontroli kosztów lub jakości.

 

Pragmatyczne innowacje dostarczają rozwiązań (produktów, technologii i modeli) na drodze do sukcesu i wskazują, na których koncepcjach opierać krótko- i długoterminowe strategie rozwoju innowacyjnego. Rekomendacje te oparte są na analizie danych rynkowych i trendów technologicznych. Siła pragmatycznych innowacji na podstawie współczesnej TRIZ leży w ich możliwościach systematycznego odkrywania nieoczywistości i rozwiązań, które dotychczas dostrzegali jedynie nieliczni.

 

Co więcej, Pragmatyczne innowacje nie są jedynie systemem skupiającym się tylko na strategii biznesowej lub wyłącznie na rozwoju technologii – łączą obie te sfery, wskazując możliwości innowacyjne, na których warto się skupić i podpowiadają, co zrobić, by z sukcesem możliwości te wykorzystać.

 

MA TRIZ – Międzynarodowe Stowarzyszenie TRIZ z siedzibą w Stanach Zjednoczonych ,zrzeszające ponad 27 tys. wynalazców i innowatorów z całego świata. W Polsce umocowanie MA TRIZ posiada Stowarzyszenie Naukowo Przemysłowe TRIZ Polska: http://trizpolska.org

 

Więcej informacji na stronie www.cptt.uz.zgora.pl w zakładce PROJEKTY REALIZOWANE/PROGRAM WIEDZA EDUKACJA ROZWÓJ/MA TRIZ