AKTUALNOŚCI Instytutu AIU 2022/2023

< wstecz

Spotkanie autorskie z dr. hab. Michałem Pszczółkowskim, prof. ASP w Gdańsku i prof. UZ, połączone z promocją jego najnowszej książki "Toruńska kamienica czynszowa w latach 1850-1914", opublikowanej nakładem wydawnictwa TNT.

Towarzystwo Naukowe w Toruniu serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z dr. hab. Michałem Pszczółkowskim, prof. ASP w Gdańsku i prof. UZ, połączone z promocją jego najnowszej książki "Toruńska kamienica czynszowa w latach 1850-1914", opublikowanej nakładem wydawnictwa TNT. Spotkanie odbędzie się w Sali Kolumnowej budynku TNT przy ul. Wysokiej 16 w Toruniu (wejście od strony ulicy Dominikańskiej), będzie również transmitowane online na FB Towarzystwa.
Najnowsza książka prof. Pszczółkowskiego bez wątpienia stanie się pozycją obowiązkową dla miłośników historii Torunia i dziedzictwa naszego miasta. Choć zakreślone w niej ramy czasowe obejmują zaledwie kilka dekad z długich dziejów miasta, to okres ten znacząco wpłynął na charakter zabudowy Torunia - zarówno w jego ścisłym historycznym centrum, jak i na obszarze dynamicznie rozrastających się wówczas przedmieść.
Spotkanie, które poprowadzi dr Joanna Orzeł, członkini Wydziału I Historycznego Towarzystwa Naukowego w Toruniu, będzie okazją do dyskusji nad szerokim spektrum zagadnień poruszonych w książce - od uwarunkowań powstawania kamienic czynszowych, przez ich układy funkcjonalne, formy, style, aż po współczesną problematykę konserwatorską tej bardzo licznej grupy obiektów.
Podczas wydarzenia będzie możliwość zakupu książki w promocyjnej cenie.
Książka została wydana dzięki wsparciu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kancelarii Adwokackiej Maciej Kołyszko, Gminy Miasta Toruń oraz Towarzystwa Opieki nad Zabytkami Oddział w Toruniu.

Więcej info>>>